MIHKLIPÄEVA KEPIKÕND

MIHKLIPÄEVA KEPIKÕND

29. septembril 2004 toimus Tõstamaa Tervisekooli avalöögina omapärane üritus: Mihklipäeva Kepikõnd. Tõstamaa paisjärveäärde kogunes kella 11 paiku kenake seltskond kepikõnnihuvilisi, osalejaid kokku tervelt 16. Reipaid daame tervitas soe päike ja kuldne sügis. Kepikõnnipäeva tegelik initsiaator Mare Tetsmann rääkis oma kogemustest selle tervisespordi alal, asjatundlike kogemusi jagas ka juba kogenud kepikõndija pr. Efeline Liiv. Siinkirjutaja, tohter Madis rääkis kepikõnni ajaloost, õigetest käimisvõtetest ja soovitavast tervisetreeningu koormusest. Osalejad said kodutööks ka kirjaliku materjali. Järgnes soojendusharjutused Mare Tetsmanni juhendamisel ja algaski kepikõnd. Osad läbisid väiksema ringi, nii umbes 1,5 km, teised jätkasid suuremal ringil, läbides kokku umbes 3 km. Kõnd lõppes taas venitusharjutustega. Iga osaleja sai reipa meeleolu, innustuse jätkamiseks ja diplomi. Kokkutulnutega arutasime ka hoopis uut mõtet: Tõstamaa Tervisekooli ideed. Siinkirjutaja tutvustas oma mõtteid mis on tekkinud arstitööd tehes ja ka iinimeste elu-olu ja harjumusi jälgides. Osalejad hindasid mõtet elluviimise vääriliseks. Nagu igas koolis nii on ka tervisekoolis klassid: üksmeelselt otsustati luua reipa eluviisi klassi ja koguneda iga kuu teisel teisipäeval taastusravi kabinetis. Tervisekoolist lähemalt võid lugeda siit.

Kepikõnni populariseerimise idee on siinkirjutajal meeles mõlkunud juba pikemat aega. Mõne aja eest lahendades ühe patsiendi terviseprobleeme tuli omapärane mõte. Patsient soovis tundmatuks jäädes toetada rahaliselt mingil moel Tõstamaa Tervishoidu. Koos arutades leidsime et kõige vahvam oleks seda teha kõnnikeppide ostu toetamisega. Nii saigi ostetud 6 paari päris korralikke keppe ja need tasuta ka soovijatele välja jagatud. Rõõm ja üllatus oli suur. Ainus palve on seejuures keppe ka kasutada ja pakkuda neid ka naabrile-tuttavatele.

MIHKLIPÄEVA KEPIKÕNNIL OSALEJAD

Efeliine Liiv, Mare Tetsmann, Leida Grahv ( K), Elli Teki (K), Meeri Tilk (K), Rita Algpeus, Taimi Metsamägi (K), Liivia Tõnisson, Leida Verte, Leida Viedehof, Aima Nurm, Õie Jaansoo(K), Helga Randmaa, Anni Volgerad, Kai Taurus ja siinkirjutaja Madis Veskimägi (K). Sulgudes tähistus K tähendab seda, et need osalejad said ürituselt kasutamiseks päris kepikõnni kepipaari.

PILDIMEENUTUS ÜRITUSELT

 Mare Tetsmann harjutusi juhendamas

    

Aima Nurm valmistumas kepikõnniks

 

Leida Grahv soojendusharjutusi tegemas

Seltskond kepikõndijaid metsaveerel

Oi sirmikud !!! Nii hüüatab bioloogiaõpetaja Efeline

Kepikõndijad järsul tõusul...

..ja luiteharjal ning metsateel

Ja tagasi algusesse, laululavapoole

Lõpetuseks taas venitusharjutused nii ja naa

Diplomeeritud kepikõndijadTõstamaa Tervisekeskus | Nooruse 1 | telefon 44 71 940 | reg. nr. 10274684