VARBLA ARSTIKABINETI AVAMINE

VARBLA TERVISEKÜLA TÄIENES

 

08.07.2004 leidis aset kauaoodatud sündmus: Varbla arstikabinet avas oma uksed vastremonditud hoones. Lõppenud on katsumusterada mis sai  alguse juba möödunud sajandil, õigemini 4-5 aasta eest. Sellesse aega on mahtunud palju: arstikabineti asukohavalik, mis rahuldaks kõiki vallakodanikke; ümberehituste ja remondimahu selgitamine ja kõige peamisem: kust leida selleks kõigeks raha. Katuseremont, uued aknad, välisvoodri korrastamine; ruumide sobitamine kus oleks hea nii patsientidel kui meedikutel. Kui kõik näis olevat valmis ähvardas avamine takerduda “pisiasjade”  nagu telefoni ja töötava kanalisatsiooni puudumise taha. Õnneks ledsid ka need mured lahenduse. Avamisepäeval kogunes kenake seltskond rahvast uude arstikabineti, jagus suupistet ja jookegi. Peeti kõnesid, jagati kinke ja sooje käepigistusi.

Mille poolest on sündmus täehelepanuväärne ?  Esiteks ei juhtu just sageli kui väikevallal on midagi avada ja veel enam, avada sotsiaalsfääri asutus. Teiseks paraneb kohe märgatavalt patsientide heaolu. Kõike ei pea tegema kitsas poolhämaras toakesess vaid avarates ja valgusküllastes ruumides. Kolmandaks aga on vaja ära märkida tõsiasja: kogu ehituse initsiatiiv ja rahastamine toimus Varbla omavalitsuselt. Tänases Eesti riigis on tavaline, et perearstid hüljatakse omavalitsuste poolt, võrtsustades neid ärimeeste-eraettevõtjatega. Tõstamaa ja Varbla omavalitsuste tugi on aidanud kaasa tervisekeskuse uuringu ja raviprotseduuride võimaluste parandamisele. Nii tekib ka moraalne soov paremini aidata patsiente: meid aidatakse tavalisest enam ja ka meie tahame anda endast parima.

Arstikabineti avamisega uutes ruumides võib märgata ka ajaloolist järjepidevust, taastatud on omanäoline terviseküla kus ühelpool teed paiknes arstimaja ja selle vastas apteek. Tänase seisuga töötavad aga edasi tervisekeskus ja hooldekodu.

Siinkirjutajale tundub, et avamisüritusel jagus mulle liialt tähelepanu. Tegelikult on arstikabineti avamise oma südameasjaks võtnud sotsiaalnõunik Maie Ausmeel, kelle energiat olen alati imetlenud. Soovin anda omatänusõnad ka vallavanem Sivar Tõnissonile ja volikogu juhile pr. Marika Sabiinile. Ilma tublide töömeesteta oleksid head mõtted jäänudki pelgalt mõteteks, tänu nende tööle saamegi viibida maitsekalt kujundatud ja euroremonditud ruumides.

            Mul on hea meel kui vastuvõtule tuleb patsient, kelle enesetunne on hea, kuid kes soovib arstiga vestelda tervisest. Lisaks vestlusele on võimalik läbi viia ka rida sõeluuringuid mis võimaldavad avastada mitmeid raskeid haigusi õigeaegselt ja nõnda parandada raviväljavaateid. Olete oodatud vastuvõtule ja tutvumisreisile uue majaga !

 

Head tervist soovides,

Madis Veskimägi

26.08.2004

 

Varbla Arstikabineti avamineTõstamaa Tervisekeskus | Nooruse 1 | telefon 44 71 940 | reg. nr. 10274684