IGAPÄEVANE VASTUVÕTT

Senise kaheksa tööaasta jooksul on vastuvõtul käinud patsientide arv aasta-aastalt tõusnud jäädes vahemikku 4500-5500 ambulatoorset külastust aastas. Esimestel tööaastatel kui vastuvõtt toimus "vanas haiglas", Tõstmaa alevi keskmest 1,5 km eemal oli ambulatoorseid külastusi ligikaudu 2000. Viimastel astatel on töökoormust tuntavalt tõstnud ka Varbla ja Tõstamaa arstipraksiste liitmine.

Vastuvõtul käivate patsientide jagunemine on küllaltki ootuspärane- lapsed ligikaudu võrdselt (poiste sagedasemat pöördumist võib seletada nende sagedasema traumatismiga) järgneb keskealiste väiksem pöördumine ja uuesti vanemaealiste sagenenud pöördumine, siis on juba naisssoost patsiendid ülekaalus. Ülevaate sellest annab diagramm.

PATSIENTID AMBULATOORSEL VASTUVÕTUL

01.04.1999-04.02.2000

PROBLEEMIDE JAGUNEMINE

Peamised probleemid vatuvõttudel on vereringeelundite haigused, eeskätt kõrgvererõhuhaigus, ägedad respiratoorsed haigestumised, lihasluukonna ja sidekoehaigused ning traumad. Aasta jooksul esineb tõsiseid vereringeelundite haigusi suhteliselt vähe: keskmiselt 1-2 südamelihase infarkti ja 1-2 insulti. Erineva paikmega esmaseslt leitud pahaloomulist patoloogiat tuleb aasta kohta 5-6 juhtu. Domineerib naistel rinnavähk, meestel kopsu ja soolevähkkasvajad. Aasta-aastalt kasvab ka noorte tööealiste patsientide, valdavalt naiste seas depressiivsed ja ärevushäired. Sagedased on ka alkoholist tingitud psüühhikahäired ja traumatism. Tundub, et Tõstamaa ja Varbla piirkonnale on omane ka kilpnäärmehaiguste, valdavalt liigtalitluse ja kardiaalsete tüsistustega kulgevate patoloogiate kõrge esinemissagedus. Viimaste aastate jooksul on esmaselt avastatud kilpnäärmehaigusi 10-12. Ülevaate probleemide jagunemisest annab diagramm.

PROBLEEMIDE JAGUNEMINE 01.04.1999-04.02.2000

 Tõstamaa Tervisekeskus | Nooruse 1 | telefon 44 71 940 | reg. nr. 10274684