MEESKOND

Meditsiin on kollektiivne looming. Parim tulemus sünnib koostöös nii tervisekeskuse meeskonna kui teiste raviasutuste vahel. Meie meeskonna kõige tähtsam liige on -

PATSIENT

...seejärel aga kõik ülejäänud.

Perearst MADIS VESKIMÄGI

Endast on raske kirjutada, kuid märgin järgmist. Pean väga lugu ja austan koostöövalmis patsienti kes pöördub vastuvõtule kas kehalise või hingelise tervisemurega. Igapäevase töö sisuks on esmase patsiendi süvakäsitlus, ehk teisisõnu inimese uurimine esmasel pöördumisel kasutades olemasolevaid võimalusi. Milliseid just saab ülevaate klikates lingile DIAGNOSTIKA. Töökoormus ei ole just väga suur, igapäevaselt kohtun 10-15 patsiendiga, kuid ajakulu ühele haigele on keskmiselt pool tundi. Nii saab patsient kenasti rahuneda ja mina süveneda probleemi, lisades juurde teostatud uuringuandmed ongi võimalik esmasel vastuvõtul koostada juba põhjendatud ravi-edasiste uuringute plaan. Töövaldkondades kus vajan kolleegi nõu aitab VIRTUAALKONSULTATSIOON, nii saame vastuse mõne tunni pärast või järgmisel päeval, igal juhul mitte 2 kuu pärast nii nagu on tavaks saamas tänasel Eesti meditsiinimaastikul.  Omades mõningast elektrotehnika ja füüsikaalast haridust on üheks tööosaks ka rikkaliku seadmepargi korrasoleku tagamine.

 Abiarst EVE KÄÄR

Eve haridus on väga mitmekülgne: ta on lõpetanud Tartu Meditsiinikooli velsker-ämmaemandana, hiljem on ta läbinud radioloogiaõdede spetsialiseerumiskursused ja täienduskursused koolimeditsiinist, väikekirurgiast ja laboratoorsest dagnostikast. Eve igapäevatööks on iseseisev vastuvõtt, kus toimub krooniliste haigete ravijälgimine, kaebuste analüüs, esmane läbivaatus, vererõhukontroll, raviretseptide väljastamine, laboratoorsete testide tegemine ja töö väikelaste ja rasedatega. Igapäevasest patsientuurist umbes poole, 10-15 patsiendi mure lahendab just Eve. See asjaolu on äärmiselt oluline ka seepärast, et nii jääb arstil aega tegeleda oma esmase patsiendi süvakäsitlusega. Muidu oleks see mõeldamatu !!!

Taastusravi õde RITA ALGPEUS

Rita on tõeline rahvaõde. Olles vene rahvusest omab ta suurepärast suhtlemisoskust ja haigetele nende mures kaasatundmisvõimet. Piisab Rital vaid ütelda paar toetavat lauset kui patsienti kõige enam segav hirm ja ärevus ongi kadunud. Rita on näide kuldsest maameedikust, kes tuleb haiget vaatama olgu kuupäev ja kellaaeg milline tahes. Ka haige asukoht võib olla kodus või selle kõrval, teeääres, rabas, metsas või mujalgi. Rita on kitsamalt erialalt taastusravi, massaazi ja elekterravi õde. Ei möödu poolt aastat kui Rita ei omanda mõnel kursusel mõnda uut oskust. Rita kabinet asub arstikabinetist veidi eemal, täpsemalt lasteaia vabas rühmaruumis. Siia on rajatud taastusravikabinet koos vesi-mudaravikabineti, ravivõimlemissaali, massaazi ja elekterravi boksidega. Kodulähedaselt on võimalik patsiendile koostada patsiendiule sobiv taastusravi plaan ja Rita asub seda ellu viima. Rita, omades samuti eraldi kabineti esmase läbivaatuse varsustusega ( vererõhuaparaat, veresuhkrumõõdik jm) teostab muuhulgas tänapäeva kõige moodsamat õendusabi liiki: ingliskeeles nimetatakse seda walking centre. Patsient võib pöörduda oma tervisemurerga registreerumata ja saab esmased vastused oma küsimustele, sekka ka mõne protseduuri. Kõik on väga rahul !

 

Velsker ILME LOOTSMANN

Ilme on töötanud pea 30 aastat Varbla Haiglas, hiljem arstikabinetis. Ta tunneb patsiente läbi ja lõhki ja oskab juba eemalt öelda mis on patsiendi mure. Kahjuks on arstide osas Varbla piirkond olnud küllaltki voolav. kuid Ilme on aastate jooksul olnud nii arsti kui velskri ja hingeravitseja eest. Tema juurde tullakse rõõmuga ja ta aitab. Hea kogemus võimaldab Ilmel valida patsiendi keda on vaja uurida ja ta suunab patsiendi edasi. Ilme puhul väärib märkimist tema üheaegne kohusetundlik ja patsiendikeskne töö, samas on ka paberiga seonduv parimas korras.

Koduhooldusõde MAIRE ADLER

Maire töö on asendamatu. Tema tagab selle, et arsti määratud ravi saaks ka ellu viidud neil kellel muidu oleks see keerukas. Nii ongi tema patsientideks valdavalt üksi elavad vanemad inimesed. Maire on meedik kes külastab neid kasvõi iga päev, jälgib veresuhkrut, vererõhku, tursete alanemist, haavandite paranemist, köha ja palaviku taandumist,  patsiendi meeleolu ja kannab kõik nähtu-kuuldu arstile ette. Kui vaja siis Maire võtab kodus ka vajaminevad analüüsid ja aitab nõnda tuua selgust haiguse kulus. Kõige tähtsam on see, et ükski patsient ei saa ära kaduda vaid Maire on kui käepikendus tervisekeskuse ja patsiendi vahel.

 

Abiõde URVE MERILA

Urve oma vaikse loomuse ja kohusetundliku suhtumisega töösse tagab selle, et kõik instrumendid saaksid õigesti desinfitseeeritud-pakendatud. Ja et ruumides valitseks kord ja kui midagi hakkab otsa saama ( varustuse nimekirjas on u 200 nimetust ) siis on Urve see kes sellest märku annab, enne kui midagi tõsist saab hakata juhtuma. Urve on põhikohaga tegelikult hambaarstiõde, seal saab ta täie rauaga rakendada oma ametioskusi.

Lasteõde AGNES METS

Agnes on järjekordne näide kuldsest meedikust. Kui patsiendil on mure siis Agnes leiab lahenduse. Nii ei möödu pea ühtki nädalavahetust kus Agnes ei õmbleks mõnda haava, või ei tegele muu ootamatu tervisemurega. Samas jätkub tal jõudu tunda muret paarisaja elaniku pärast kes elavad Paadremaa kandis. See on piirkond mis jääb tõesti eemale kõikidest arstipiirkondadest. Igal teisipäeval ja reedel toimetab Agnes Paadremaa velskripunktis. Seda asutust on juba suletud korduvalt aastast 1984 kuid kuna inimesed vajavad jkohapealset meedikut ja Agnes on selleks valmis siis nii see toimibki. Tavasilmale võib olla võõrastav näha meedikukabinetti lagunevas meiereihoones kuid see on ainult väline. Hoolivus, lohutavad sõnad ja oskuslik esmaabi on see mis hoiab Agnest ja patsiente lahutamatuna.

 

Patsienditaksojuht HENN ALGPEUS

Henn on jällegi asendamatu liige meie meeskonnas. Tema on mees kes tunneb kõiki talusid-külasid Tõstamaal, Audrus ja Varblas. Lisaks sellele omab ta suurepärast ülevaadet Tartu, Tallinna, Haapsalu ja Pärnu raviastustest, õigemini kuidas ühte või teist neist leida. Nagu tiitel ütleb on Henn patsiendi taksojuht. Tema töö ülesandeks on vajadusel patsiendi toimetamine kodust arstikabinetti ja pärast tagasi, vajadusel transpordib ta haigeid üle Eesti raviasutustesse ja koju tagasi. Olles meediku abikaasa on ta omandanud rida kasulikke oskusi, kõigetähtsam neist on hoolivus, kaasatundmine ja rõõmus meel. Tema töö juures on vaja ka oskust haiget aidata treppidest üles-alla, leida õige kabineti uks või aidata patsient mugavalt autoistmele. Ka pikad sõidud ei möödu vaikides vaid ikka muheda vestluse saatel. Sõna "takso" viib mõtted rahale, jah transport maksab, kuid selle eest seisab hea omavalitsus, kes katsub hüvitada transpordi kulud. Kilomeetri tasu on keskmiselt 2,50-3 krooni, valla piires tulevad arved 30-60 krooni. Kui patsient on toodud kodunt arstikabinetti, siin on teostatud rida teste-uuringuid ja pärast saab patisnt ka koju tagasi on kõik rõõmsad ja leitakse, et makstud summa on ülisoodus. Näiteks võib tuua kiirabi, kes transpordib patsiendi küll kodunt haiglasse, kuid mitte mingil juhul haiglast koju. Meie patsienditakso puhul seda muret ei ole. Hennu mobiilinumber on 56681558.

 

 

Ja siin me kõik oleme !

Pildimeenutus jõulukoosviibimiselt Varbla puhkekülas, 22.12.2004

Tagumises reas vasakult seisab Henn, tema kõrval Ilme siis Urve, üle tema õla kiikab Rita. Järgmine naerunägu kuulub Varbla valla sotsiaaltöötajale Maiele, tema kõrval seisab Agnes siis Maire ja rea lõpetab Eve. Esimeses reas vasakult on tohter Madis, seljas "Kihnu kuulikindel ehk troi", tema kõrval kaasa Lembe kelle süles tohtripere kõige pisem laps Katre-Maris. Ülejäänud 2 last jooksid kuskil maja peal. Noor daam paremal on Liina, tema on muuseas sotsiaaltöö õppejõud Tartu Ülikooli Pärnu Kolledzist. Peale selle on ta Eve tütar.Tõstamaa Tervisekeskus | Nooruse 1 | telefon 44 71 940 | reg. nr. 10274684