VIDEOLOOMING

Hea kodulehe külastaja !

Selleks, et üks mees tunneks end hästi on vaja kolme põhilist asja - töö, pere ja hobi. Kõigest neist võib rääkida pikalt-laialt, kuid see väljub kodulehe eesmärkidest. Kuigi ühte teist, põhiliselt tööga seonduvalt ikkagi kumab läbi küll.

Hobid on omaette teema. Nende kujunemine ulatub varasesse poisi-ikka. Fotoasjandus, raadio ja teiste elektroonikaseadmete ehitamine, filmiasjandus, esialgu koolis õppefilmide näitamine seejärel 8 mm filmide tegemine tudengielust ja matkadest.

Tänane päev võimsa, kuid pea kõigile kättesaadava arvuti, helisalvestus-,  foto ja videotehnikaga on loonud võimalused millest ei osanud 15 aasta eest unistadagi.

Nii palju sissejuhatuseks sellele lehele. Kõik tähtsam seondub ikkagi lastega, nende üritustega. Nii on sündinud  heliplaat CD-l ja rida videofilme  DVD-dena, kus on talletatud rida sündmusi. Järgnevalt nende põgus tutvustus. Tõstamaa kandis on neid jõudu ja tahtmistmööda ka levitatud. Nii mõnigi neist on jõudnud ka Eestist kaugemale, tänu rahvale, kes soovib oma kodukandi ettevõtmisi tutvustada sugulastele mujal maailmas.

Omaette tegevusvaldkond on õppefilmide valmistamine perearstide ja residentide koolitusteks. Siinkohal neid pole arusaadavatel põhjustel tutvustatud.

Aitab jutust. Kui huvi, siis on võimalik alljärgnevaid heli ja videoplaate ka tellida, selleks andke märku aadressil madis@tostamaa.ee


50 minutiline heliCD Tõstamaa väikeste ja suuremate solistide lauluvõistluselt. Plaadil on 36 lugu laste ja bändi esituses. Seltsimaja juhataja Õnnela Pärnaste ja siinkirjutaja ( kahe laululapse issi) ühisel püüdlusel said kõik osalejad mälestuseks selle plaadi.

 


Tõstamaa lasteaia laste kevadine huvireis Matsalusse. Tekste loeb 7 aastane Rasmus


Tunnine vidseomeenutus Tõstamaa lasteaia 50 tegevusaasta tähistamiselt. Vilistlased 50 aasta eest, nüüdsed vanaemad ja tänased lapsed, senioride meenutused, tants ja trall.


 

Üks suuremahulisemaid videofilme. Tunnine film I klassi laste koolipäevast. Rahuloleva lapsevanemana võib tunda rõõmu sellest, et lapsed ja haridus pole üldse hukas ja paha-paha, kõik on tegelikult päris hea. Fiolmi taustaks on salvestatud ka interviuud lastega, mis on koolis hästi ja mis mitte.


Perekond Rannad korraldavad igal suvehakul Pootsi küals, Pärnumaal meeleolukat laata. Nii ka seekord. Hommikupooliku peaesinejaks Kihnu Virve pereansambel. Kihnu Virve ehk Virve Köster Järsumäe talust Kihnu saaerelt on see vapper, imeline naine kes on oma laululoominguga rõõmustanud ja hinge toetanud paljudel. Temma laulud on ka filmi põhiosaks, sekka ka teised laadaüritused ja lastemängud.


Juba XI korda korraldatakse Tõstamaal  vallarahvale ja külalistele meeleolukaid vallapäevi. Nii ka seekord: vallapäevad avasid külalised kaugest-kaugest minevikust. Imbi ja Raivo Tarumi barokk-kontsert, tantsulaagri etteaste, turuhommik, laste mängud, epp-Maria Kokamäe näitus, Tõstamaa Tuttide ehk Tõstamaa ärksate daamide näitemäng meie kandi lähemast ja kaugemast minevikust. Vallapäevade suursündmuseks oli aga Händeli oratooriumi "Messias" täiemahuline esitlus koori, orkestri ja solistidega Tõstamaa kirikus.

 


Erivalik Tõstamaa Tuttide etteastetest vallapäevadel

Allalaetavad on videofilmid järgmistest üritustest. Klikka lingile ja tasapisi hakkab Sinu arvutisse ronima WMA videofail. Selle tegemisel on valitud keskmine pildikvaliteet ja stereoheli, arvutis vaatamiseks peaks olema hea küll. Alati on tore saada tagasidet, tähelepanekuid, parandus ja täiendusettepanekuid. Kõik see on oodatud meiliaadressil madis@tostamaa.ee.

TÕSTAMAA XIII SOLISTIDE KONKURSS, 13.03.2009

TÕSTAMAA KESKKOOLI TUTIPÄEV 22.04.2009

TÕSTAMAA JOOKS 2009

KIUSUPAHA TUUL TEMBUTAB. TÕSTAMAA LASTEAIA PÕNNIDE EMMEDE-ISSIDE NÄITEMÄNG LASTELE.Tõstamaa Tervisekeskus | Nooruse 1 | telefon 44 71 940 | reg. nr. 10274684