MIDA ON VAJA MEILIKONSULTATSIOONIKS ?

Meilikonsultatsiooni aluseks arvuti ja interneti ühenduse kõrval on:

  • PEREARSTIKESKUSE DIAGNOSTIKA
  • DIGITAALNE HAIGUSLUGU
  • SKÄNNER
  • DIGIKAAMERA
  • ARSTI VALMISOLEK
  • PATSIENDI, PEREARSTI JA KONSULTANDI USALDUS JA KOOSTÖÖ

Perearstikeskuse diagnostikast on üksikasjalik ülevaade  vastaval alalehel. Põhilised diagnostilised uuringud peavad toimuma juba esmasel vastuvõtul, siis kui selleks on vajadus. Ni on võimalik teostada 15-30 minutiga arstlik läbivaatus, laboratoorsed testid, ultraheliuuring, röntgenogrammid jm. Diagnostilise tegevuse juures on olulisima tähtsusega kvaliteet ja usaldusväärsus. Vastasel juhul kaotab see oma mõtte.

Saadud diagnostiline tulemus peab olema viidud mingil moel arvutisse. Selleks on mitmed võimalused.

  1. Diagnostiline seade ühildub arvutiga. Näiteks tümpanomeeter, vererõhumonitor, EKG, spirograaf. Saadud tulemust on võimalik taandada jpg, gif või bmp failiks ja nii paigutada meili.
  2. Digikaamera. Põhiline seade, millega saame talletada nähtava leiu: patisendi näoilme, nahalööbe, liigese välise ilme. Lisaks sellele on digikaameraga võimalik piisava kvaliteediga röntgenpildid ümberpildistada ehk digitaliseerida.
  3. Skänner. Paberkandjal dokumentide talletamiseks digitaalsel kujul. Faili nimeks on patsiendi nimi ja täpsustav märge ( kuupäev, haigla väljavõte, konsultatsioon, laboritest)
  4. Programm pildifailide konvertimiseks: resolutsiooni alandamine, bmp teisendamine gif failiks. Selleks on vabatarkvara: IrfanView; Paint.

Digitaalne haiguslugu on põhiline töökeskkond perearstikeskuses. See võimaldab paberivaba tööd, muuta tegevust oluliselt efektiivsemaks. Muidugi peab tarkvara olema väga paindlik, võimaldama kiiresti vajamineva asja leidmist, väljavõtete tegemist, uue info lisamist. Eelpool esitatud haiguslugude biokeemilised analüüsid on sisestatud internetti HTI labori poolt, sealt aga kopeeritud digihaiguslukku. Oluline aja kokkuhoid. Skännitud dokumentide andmebaasi on kasutatud 4 aastat. Igapäevaselt täieneb see 3-5 uue failiga. Selle efektiivsus on väga kõrge.

Arsti valmisolek. Teades väga hästi, mida tähendab patsiendile ooteajad, 3-4 eraldi sõitu siis on mõistetav püüd leida lahendusi. Siit ka valmisolek. Nii patsiendi kui arsti eesmärk on ju üks ja seesamaa- võimalikult kiiresti jõuda problemi lahenduseni. Pean ka õigeks uuringute läbiviimist esmasel vastuvõtul, isegi siis kui selleks kulub aega pool tundi või tund. Võidame hopis rohkem aega järgnevate vastuvõttude arvelt, kui peab eelnevat probleemi hakkama taas meenutama. Tavaline on praktika, kus patsient ootab vastuvõtule saamist, näitab arstili mõnda paberit ja saab uue paberi, mille alusel jälle kuhugi minna ja hiljem tulla tulemust näitama. Tihtipeale kordub see mõne kuu jooksul. Seda kõike saame vältida rakendades perearstikeskuse diagnostikat ja meilikonsultatsiooni. Siit siis see aja, kannatuste, närvikulu ja ka raha kokkuhoid.

PATSIENDI-PEREARSTI- KITSAMA ERIALASPETSIALISTI USALDUS

See on vahest kõige määravam meilikonsultatsiooni tegelikul õnnestumisel. Patsient peab aru saama kõigest: mis on tema probleem, miks vajab perearst kolleegi soovitusi ja mida see muudab. Kitsama eriala arst usaldab perearsti kogutud teavet ja uuringuid ja langetab oma otsuse selle põhjal. Prof. Mart Kull Tartu Ülikooli Kõrvakliinikust on oma hinnangu andnud sellel alalhehel.

ADENOIDIGA LAPSE NÄO JA HAMBUMUSE JÄÄDVUSTAMINE ( pilt on publitseeritud patsiendi ja tema ema loal )

NII KÄIB DIGIKAAMERAGA RÖNTGENPILDI ÜMBERPILDISTAMINE, EHK "DIGITALISEERIMINE". SAADUD TULEMUS ON PIISAVA KVALITEEDIGA, SEDA KINNITAVAD KÕIK SPETSIALISTID. KA KODULEHE KÜLASTAJA: MEEDIK JA MITTEMEEDIK VÕIB SELLES VEENDUDA. KÕIK SELEL KODULEHEL ESITATUD RÖNTGENOGRAMMID ON NII ARVUTISSE KANTUD. KODULEHEL EI SAA ESITADA 1,5 MB PILTI, SEDA SAAB AGA SAATA KOLLEEGILE. KÕRVALPÕIKENA VÕIB ESITADA KA FAKTI. DIGIRADIOLOOGIA ALUSEKS ON FOSFORPLAADI TEHNIKA. SELLE HIND ON ALATES MILJONIST KROONIST. VÕIMALIK ON SPETSIAALSE RÖNTGENOGRAMMI SKÄNNERI KASUTAMINE, SELLE HIND ON ALATES 150 000 KR. KASUTATAV DIGIKAAMERA ON HEA LAHUTUSVÕIMEGA, SUPER CCD SENSORIGA. SELLE HIND ON 4000 kr. LIHTNE LAHENDUS, KUID TÖÖTAB PRAKTIKAS VÄGA HÄSTI !!!Tõstamaa Tervisekeskus | Nooruse 1 | telefon 44 71 940 | reg. nr. 10274684