"DIAGNOSTIKA ORKESTER"

Sellel lehel ei ole kirjeldatud mitte mõnda konkreetset uuringut vaid hoopis hoopis püütakse anda ülevaade kasutatavate uuringuseadmete käepärasest paigutusest arsti töökohal. Praktilises töös peab vastav instrument või analüüs olema teostatav mõne minutiga kohe kui selleks tekib vajadus. Kui minna mööda erinevaid sahtleid ja kapipõhjasid otsima hetkel vajaminevat vahendit siis praktikas see ei saa töötada. Tekib võrdlus: uuringuks vajaminev aeg, seadme töökorda viimine, usaldusväärsus ja teiselt poolt saadava info väärtus. See määrab seadme või analüüsi kasutamise praktikas.

Kõik vajaminev mis mõõtmetelt muidugi sobib on mõtekas paigutada käeulatuse kaugusele riiulile kirjutuslaua kohal. Saadav tulemus ei meenuta küll soliidset arstikabinetti kus kõige uhkemaks elemendiks on ruumi täitev kirjutuslaud. Saadud lahendust oma töös nimetan diagnostiliseks orkestriks. Selle dirigent olla on muuseas päris vahva.

Juuresoleval pildil ongi "diagnostiline orkester". Ülevalt I riiulil on vasakult paremale : strep A kiirtest ( mandlite-kurgupõletiku täpsustamiseks); kontrastaine ninaneelu röntgenülesvõtteks, silma siserõhu määramise komplekt, Siegli peegel ( võimaldab hinnata trummikile liikuvust); ninakõrvakurguinstrumentide kogu; kaal glükoosi ja laktoosi kaalumiseks vastavatel uuringutel; topsid; krüoteraapia instrument; kummikindad, günekoloogilised peeglid, pärasoole vaatluse instrument; emakakaela proovivõtmise spaatlid. Alumisel riiulil on vasakult vaseliin kinda või instrumendi libestamiseks vastavatel uuringutel; tippvoolu mõõtja; spaatlid kurguvaatamiseks; helihark; Pollitseri balloon kuulmetõrve läbitavuse hindamiseks ( saab ravida ka nohujärgset " lukkus kõrva" ); refleksihaamer koos pintslikese ja nõelaga; ninavaatluspeegel; valgetes purkides glükoos ja laktoos vastavateks uuringuteks, neid on lihtsam-kiirem ise kaaluda vastavalt vajadusele, mitte saata patsient apteeki). Hall karp on spiromeeter ( väga vajalik instrument õhupuuduse täpsustamisel) C reaktiivse valgu kiirtesti seade ( äärmiselt vajalik uuring igapäevatöös, vt laboratoorsed testid). Hall karbike on audiotester kuulmise sõeluuringuteks ja beebide kuulmise kontrolliks. Selle kõrval seisab aga tümpanomeeter ( vt. tümpanometria). Seinale on kinnitatud püsitoitega instrumendid kõrva-nina-kurgu ja silmapõhja vaatluseks. Samas komplektis on vererõhuaparaat ja digitaalne termometer. See annab vastuse kehatemperatuuri kohta 4-5 sekundiga. Laual seisab vererõhu ööpäevase jälgimise seade, tõsiküll see instrument on tavaliselt sahtlis.Tõstamaa Tervisekeskus | Nooruse 1 | telefon 44 71 940 | reg. nr. 10274684