SPORTLIK LASTETUBA

LAPS OLLA, TÄHENDAB PIDEVALT LIIKUDA. SEDA EI TOHIKS PIIRATA. KUID...

Elades tavalises korteris on lapse liikumissoov kahjuks vägagi piiratud. Ära roni mööda riiulit, kukud või lõhud vaasi ära! Ära hüppa diivanil, keerutad tolmu ! Ära jookse, naabrid saavad kurjaks ! Ära kiigu uksega, see kriuksub ja link võib ära tulla ! Kas pole tuttav ?!

Mida siis võtta ette?

Lahenduseks võib pakkuda lastetoa sisustamise turvaliste ja lihtsate turnimisriistadega. Kui minna poest midagi sobivat küsima, tullakse sageli samatargalt tagasi. Kas sobivat ei ole, või on hind see mis tõmbab heale mõttele kriipsu.

Redel, köis, rippumis-kiikumispuu, rõngad. Meisterdamine on lihtsam kui arvatakse, koos lastega seda kõike nuputada ja valmis teha on kõigile väga põnev. Ka hinnalt on kõik märksa soodsam kui valmis asi poest osta. Pildil näha oleva redeli hind jääb paarisaja krooni piiresse, muud vigurid on veelgi odavamad. Järgnevalt väike pildiseeria sportlikust lastetoast.

4 a. Rasmus ja 2 a. Ave-Ingrid

Nii on redel kinnitatud lakke. Redel on tehtud hööveldatud 5x10 cm prussist, redelipulgad kinnituvad sobiva läbimõõduga aukudesse. Samas on näha ka laes kulgeva toru kinnitus, selleks on kasutatud 2,5 cm läbimõõduga veetoru klambreid. Torule on hea riputada ja ka hea ära võtta kiige, köie, kiikumis-lõuatõmbamispulgad ja rõngad.

"Rõngad" on tehtud ümmargusest saematerjalist, selle läbimõõt un u 2,5 cm. Auk puurida otstesse, sellest viia läbi nöör, mis on parjal kõrgusel kinnitatud laes olevale torule. Nööriks on kapronnöör, selle tõmbetugevus on 500 kg. Vältimaks nööriotsa ja sõlme hargnemist tuleb seda põleva tikuga veidi sulatada.

Nii see kiikumine käib. Saab ka hoida tasakaalu ja ise hoogu teha.

Kõrgushüppe postid, tehtud lavalaua juppidest. Latiks on lihtsalt mopivars, mis toetub tüüblitele. Tüüblite sammuks on 5 cm. Kõige kõrgem hüpe, mis on võimalik, on võimalik 60 cm.See on paras pähkel I-II klassi poisile. Kui hüpata ei viitsi, on tore ka lati alt läbi ronida.

Nüüd tuli küll hea hüpe

Mitte ainult lastel, vaid ka emmel-issil on kasulik end liigutada ja osavust-jõudu treenida. Tore on seda teha koos lastega.

Tõstamaa Tervisekeskus | Nooruse 1 | telefon 44 71 940 | reg. nr. 10274684