RESIDENTIDE KOOLITUS TARTUS
Alates 2001 aasta kevadest on siinkirjutajal olnud võimalus läbi viia peremeditsiini residentide koolitust väikekirurgia ja diagnostika alal. Õppevormiks on olnud seminarid, mille käigus on kujunenud elav vestlus ja mõtetevahetus residentidega. 1-2 päevase kohtumise vältel ei saa anda just ülidetailseid soovitusi, kuidas toimetada ühes või teises olukorras, pigem innustada noori kolleege tegelema väikekirurgiliste protseduuridega, kui ühe konkreetse tegevusvaldkonnaga, millega saab arst patsienti kiiresti ja efektiivselt aidata. Sama sõnum on ka diagnostikat käsitlevatelt seminaridelt: tänapäeva meditsiinitööstus pakub palju võimalusi, mida põimides igapäevatöös saab samuti paljud ebamäärased seisundid tunduvalt selgemaks mõtelda. Võidab patsient ajas, tõuseb arsti töörõõm ja võidab ka riiklik ravikindlustus. Enamus otsuseid saab langetada kiiremini ja õigemalt ja koostada põhjendatud, tõestusele tuginev raviplaan.
Pildimeenutus residentide koolituselt läbi aastate

2003 a. kevad. Rõõmsad residendid. Esiplaanil, sülearvuti kõrval on CRV kiirtesti seade. Ühel residendil surises iga 5 minuti järel vererõhu ööpäevase (seminariaegse) registreerimise seade,

Residendid veidi lähemalt, ikka kevad 2003

Kevad 2004. Maarjamõisa Polikliiniku konverentsisaalis on päris suur seltskond, kuskil 25 residenti. Esiplaanil vasakult 4. daam otsustas residentuuri jätkata lühiaegselt Tõstamaal.

Kevad 2005

1 slaid 600 slaidist, õppevahend "Väikekirurgia pildialbum. Illustreeritud haiguslood"
|