NINA-KÕRVA-KURGU PROTSEDUURID

KÕRVA VAIKKORGI LOPUTUS

Nina-kõrva-kurgu protseduuridest on see sagedaseim.Selle käigus eemaldatakse kuulmekäigust sinna kogunev tihke vaigukork. Välja on kujunenud patsientide ring, kes siis 2-3 x aastas pöörduvad protseduuriks. Staazikatel patsientidel aitab tihket vaigukorki pehmendada eelmisel päeval kõrva 3% vesinikperoksiidi lahuse tilgutamine. Igaks juhuks peaks arst kõrva enne üle vaatama, sest on ka rida seisundeid, millal ei tohi kõrva midagi viia.

NINAVEREJOOKSU KAUSTIKA

Protseduur on näidustatud sagedaste ninaverejooksude korral, kui veritsev sooneke on hästi nähtav. Enamus ninaverejooksusid saab alguse ninavaheseina eesmisest osast, seda nimetatakse Kisesselbachi põimikuks. Enne protseduuri tuimestatakse nina limaskest, seejärel viiakse traatsondiga veresoone piirkonda söövitavat ainet. Tekib armistumine, mis kootab ka veresoone.

KURGUMANDLI BIOPSIA

Uuring kujutab endast proovitükikese võtmist kurgumandlist. See on vajalik kurgumandlite seisundi täpsustamiseks, et siis selle alusel kaaluda põhjendatud ravi. Protseduuri läbiviimisel tuimestatakse limaskest, biopsiatangidega eemaldatakse osake mandlikoest ja järgneb materjali histoloogiline uuring patoloogia laboris. Meetod on tunduvalt täpsem kui kaudsed testid mida kasutatakse mandlite seisundi uurimisel.


KEELE  PIKKA AEGA HAAVANDUV JA VERITSEV SÕLMEKE

Kohates sellist leidu, on arstliku tegevuse esmaseks võtteks proovimaterjali võtmine histoloogiliseks uuringuks. See määrab edasise ravi.


KÕRVA KOMPLITSEERUNUD PÕRUTUSHAAV

Haav tekkinud nädala eest kukkumisel. Esmasel haava töötlusel üritatud säilitada maksimaalselt olemasolevaid kudesid. Hiljem tekkis haava katva naha osaline nekroos.

Teostatud elutute koeosade eemaldamine, haavaservade ettevalmistus õmbluseks.

Haava sulgemine lihtüksikõmblustegaTõstamaa Tervisekeskus | Nooruse 1 | telefon 44 71 940 | reg. nr. 10274684