LIPIIDIKESKUSE 10.a JUUBEL

20.04.2005 tähistas TÜ Kliinikumi Lipiidikeskus oma 10. tegevusaastat. See toimus tõeliselt piduliku üritusena Alma Materi aulas, kuhu oli kogunenud sadakond meedikut üle Eesti nii kardiolooge, taastusraviarste, perearste, pereõdesid. Esitati rida ettekandeid toitumisest, metaboolsest sündroomist, liikumisest ja ka psüühhika osast südamehaiguste tekkes. Siinkirjutajal oli au esineda ettekandega " Südame-veresoonkonna haiguste ennetamine perearsti praktikas". Järgnevalt pildimeenutus ürituselt. Pildid on tehtud oluliselt pisemaks, nii on nende vaatamine kodulehel kiirem. Kui kellelgi aga tekib saada pilti mis kannataks ka paberil vaadata siis andku julgesti märku e maili aadressil: terkes@hot.ee.

Madis Veskimägi

Meedikud Alma Materi aulas


Diskussioon dr.Alliki Pärna ja dr.Arvo Mesikepi vahel


Metaboolse sündroomi diagnoosikriteeriumid. Pilt on tehtud tavalise digikaameraga ekraanilt, kuskil saali keskosast. Püüan tõestada seda, kui lihtsalt saab jäädvustada olulist infot. Sellisi pilte näitavad lektorid tavaliselt kuni 5 sekundit, sellest ei piisa pealkirja lugemisekski, ammugi siis tekstist arusaamiseks-meeldejätmiseks.


Aula kõnepuldis


Pidulik üritus jätkub ülikooli vanas kohvikus. "Lipiido" nimelise tervisejoogi üleandmine Lipiidikeskuse meeskonnale


Seniorkolleeg dr.Kaarma. Legendaarne arst nii Toome Sünnitusmajast kui Tartu Ülikooli Füüsiklaise Antropoloogia Keskusest. Selle asutuse poolt on koostatud toitumise nõustamisealane infomaterjal perearstidele. See on aluseks võetud Exceli põhisele rakendusele "TOITUMISE JA LIIKUMISE NÕUSTAMINE"


Kolleegid Virumaalt


Ühispilt: vasakult dr.Kaha ja dr. ..Pärnust. SVH ennetusprojekti sekretär Külli Kangur, üle tema õla piilub dr.Tiit Pokk Maarjamõisa Haiglast. Pildi paremas servas seisab siinkirjutaja.Tõstamaa Tervisekeskus | Nooruse 1 | telefon 44 71 940 | reg. nr. 10274684