SUTSETAMISEST ON VÕIMALIK TÕESTI LOOBUDA

11.01.2005 kogunes paras seltskond suitsetamisest loobuda soovijaid taas Tõstamaa Taastusravikabinetis. Naljatamisi sai seekordset üritust nimetatud " Suitsetamine edasijõudnutele". Kõneteemaks ei olnud mitte vesipiip ja peenemad tubakasordid vaid kokkuvõte möödunud suitsuvabadest nädalatest. Rõõmu tegi ka uute suitsetamisest loobujate lisandumine.

Mis kõige rõõmustavam: 12 suitsetamisest loobujast ei olnud 9 teinud mittre ühtegi suitsu juba 11-6 päeva. 1 tugeva nikotiinisõltuvusega patsient tunnistas, et varasema 30 suitsu asemel on ta mõni päev teinud 2-3 suitsu. Kõik osalejad kinnitasid üksmeelselt määratud tabletravi soodsat toimet: suitsunälg puudub, suitsu tehes pole see nii ahvatlev kui varemalt. Hinnati ka nikotiiniplaastrite tähtsust, see vähendavat veelgi suitsunälga. Oodatust väiksem oli rahulolu nikotiininätsuga, see tekitas hoopis suitsuisu, iiveldust või oli mõnele lihtsalt vastiku maitsega. Grupi eestvedaja, tohter Madise igaõhtused telefonikõned mobiiltelefonile tõstsid osalejate moraali. Telefonikonsultatsioonidel üritasime leida lahendusi esilekerkinud probleemidele.

Seisuga 09.02.2005 kuulub suitsetamisest loobujate rühma 22 inimest.Tõstamaa Tervisekeskus | Nooruse 1 | telefon 44 71 940 | reg. nr. 10274684