SÜVAKÄSITLUSE KOOLITUS, JAANUAR 2005


 

Universaalne õlavarre-õla-rangluu fikseerimisside. Analoog Desault sidemega, kuid on korduvalt kasutatav, lihtne asetada ja mugav nii patsiendile kui meedikule


Köhiv ja kahvatu pisipreili vastuvõtul. Kliinilises veres Hgb 99, MCV 67 ja leukotsütoos 13,5. Antibakteriaalse ravi vajaduse otsustab CRV väärtus

CRV väärtus < 8 mg/l. Antibiootikumi ei ole vaja


Ah see konks minu kannal teebki neid valusid ! Nii nendib rahulolev patsient, kes on saanud teada oma vaevuste põhjuse.


2x3 cm tihke tükk rinnas, nahk selle kohal sidrunikoore fenomeniga, sissetõmbega. Lisaks palpeeritav supraklavikulaarne tihke-vetruv lümfisõlm 1,5x2 cm. Leid ülikahtlane pahaloomulisuse suhtes.

Selgust aitab tuua punktsioon-aspiratsioonbiopsia. Nõel 1,4x50 mm on viidud sõrmedega fikseeritud tihkendisse.

Süstlasse õnnestub saada materjali 1,4x8 mm. Protseduuri korratud teisest suunast ja lümfisõlmest. Materjalist valmistatud preparaat tsütoloogiliseks uuringuks. Posti vahendusel jõuab see Eesti Onkoloogiakeskuse laborisse  järgmisel päeval.


70 a meespatsient. Rasunäärme tsüsti lõikus. Käimas on tsüstikestade eemaldamine. See polnudki nii lihtne, kuna tegemist oli suurema tsüstiga kui nahka kombeldes tundus. Selgust aitab tuua histoloogiline uuring Tartu Ülikooli Biomeedikumi patoloogialaboris.


Vanem proua ja probleemiks on  kroonilise neeruvagnapõletiku ägenemine. Ultraheliuuringu eesmärgiks on hinnata neerude kuju, suurust ja neeruparenhüümi ehhogeensust.


Dr.Minija Pääslane viib läbi laktoosi koormustesti. Hetkel joob kolleg 400 ml vett milles on lahustatud 50 g laktoosi. Veresuhkrutase enne laktoosi tarvitamist on 4,6 mmol/l. Peale laktoosi tarbimist peab veresuhkrutase tõusma 1 tunni jooksul rohkem lui 1,1 mmol/l. 20 minuti möödudes on veresuhkur 7,8 - hüpolaktaasia on välistatud.


Käimas on "Eurofit" test täiskasvanutele. Kolleeg hämmastab oma aeroobse töövõime näitajatega, selle väärtus maksimaalse ealise pulsisageduse juures on 206W ja maksimaalne hapnikutarve 44 ml/min/kg. Fitness indeks on 65.

Lihtsam võimalus füüsilise töövõime hindamiseks on kaheastmeline PWC 170 step-test. Lihtsa valemiga, mis arvestab astme kõrgust, korduste arvu minutis ja uuritava kehamassi saab välja arvutada töö võimsuse. Valemiga aga saab tuletada töövõime pulsisageduse juures 170. Kolleegil on see 260 W. Väga hea tulemus !


Külastus taastusravi kabinetti ! Taustal on näha patsiendid ja protseduurid: õlavöötme massaaz ja fonoforees ketoprofeengeeliga.

Veel üks protseduur: tuubuskvarts ninaõõnde. Patsiendiks on seekord arst, kellel on probleemiks üpris vastik nohu !


Ekskursioon Tõstamaa Mõisakool-Häärberis. Kolleegid imetlevad aula lage ja laemaale

Hetk korstnasaalis. Ekskursioonijuhiks on auväärt koolmeister pr. Elli Teras.


Kohtumine vallavanem, hr.Toomas Rõhuga. Arutatakse koostööd omavalitsuse ja tervisekeskuse vahel.


Hetk kursuse tunnistuste kätteandmiselt. Vasakult paremale: dr.Minija Pääslane, velsker Eve Käär, dr.Madis Veskimägi ja dr.Reet Adamsoo.

Tõstamaa Tervisekeskus | Nooruse 1 | telefon 44 71 940 | reg. nr. 10274684