PILDIREIS

Kõige parema ülevaate ruumidest, varustusest ja tegemistest annab ikka pilt, siit ka lehe pealkiri- PILDIREIS. Jääb vaid vaadata pilti, lugeda selgitusi ja rullida ette järgmine vaade ja reis ongi tehtud.

Arstikabinet, Nooruse 1 Tõstamaa. Täiesti tavaline elumaja, arstikabinet on sisse seatud 3 ja 4 toalises korteris. Maja ees seisab KIA Sportage hea läbimisvõimega sõiduk ka päris rasketes tee, õigemini teeta oludes


Vaade ooteruumi. Meditsiiniasutuse üheks töökvaliteedi tunnuseks on tühi ooteruum, kuid hubane ja mõnus peab seal ikkagi olema.


Korteri ümberehitusel on tekkinud pikk koridor, tühje helesiniseid seinu ilmestavad fotonäitused, nii on see ruum saanud ka oma nime " HELESININE GALERII". Ülemisel pildil on näha osa fotonäitusest "LAPSED". Alumisel aga osa näitusest "KUNST ELADA"


Vaade abiarsti kabinetile. Laud, toolid patsiendile ja tema saatjale, varustus esmaseks läbivaatuseks, pildilt jääb välja beebilaud ja kushett.


Vaade laborile. Põhitestid valmivad vastuvõtu käigus, nii ei pea patsient eraldi raviasutust külastama. Suur aparaat pildi keskel on kliinilise vere analüsaator.

Veel üks vaade: näha on vasakul tsentrifuug, verevalemi arvestaja, hemoglobiinimõõtja, mikroskoop, uriini analüsaator


Väikekirurgia kabinet. Elementaarse sisseseadega kabinet võimaldab teha paljusid protseduure. Tegelikult on nii, et igapäevaselt iga neljas-viies patsient vajab üht või teist protseduuri-väikekirurgilist lõikust. Instrumendid on autoklaavitud ja pakendatud, nii on need valmis vajadusel koheseks kasutamiseks.


Desinfektsiooniruum on väikekirurgia kabineti lahutamatu osa. Siin toimub instrumentide ja sidematerjali desinfektsioon ja pakendamine.


Lamamisase. Arvestades Tõstamaa asukohta tuleb sageli ette olukordi, kus peame rakendama tilkinfusioonravi, kergemate südamerütmihäirete ravi, astmahoogude leevendamist ( aparaat lauakesel). Paljud alkosõltlased saavad leevendust organismi puhastavast ravist ja ägedate alkoholi ärajäämanähtude vaigistamisest mitmete ravimitega.


Diagnostikakabinet. Siin töötab arst ja toimub esmase patsiendi süvendatud läbivaatus-uuringud. Teada on, et raviasutus kaotab üpris palju aega kuna patsient peab korduvalt lahti-kinni-lahti-kinni riietuma. Siin ruumis seda muret ei ole. Tavalise kopsude kuulamise ja kõhu katsumise jätkuna on siin võimalik põhilised röntgenülesvõtted, ultraheliuuringud, elektrokardiograafia, koormuselektrokardiograafia, günekoloogiline läbivaatus, PAP proovi võtmine, ESV asetamine, kõrvauuringutest aga helihargitestid, otoskoopia, tümpanomeetria ja lihtaudiomeetria.

Kabineti teine pool. Nähtav on vasakul günekoloogiline valgusti, mobiilne radiograaf, püststatiiv ja veloergomeeter koormusuuringuteks.

Universaalne läbivaatuslaud günekoloogilise toolina. Ümbersättimine võtab aega umbes 20 sekundit.

Arsti töökoht. Lauakohal olev riiul kannab nimetust "diagnostika orkester". Praktilises töös on äärmiselt oluline ühe või teise instrumendi või seadme käepärane paiknemine, ajakulu otsimisele ei tohiks ületada 5 sekundit.  Nii on võimalik keskmiselt 10-15 minutiga teostada haige läbivaatus, täiendavalt vajadusel röntgenülesvõte, tümpanomeetria, peitveretest, C reaktiivse valgu kiirtest jt uuringud. Võib liialdamata ütelda, et kabinetis valitsevad paradiislikud tingimused nii patsiendile kui arstile.


Umbes 100 meetri kaugusel arstikabinetist asub lasteaed. Selle ühte rühmakompleksi on kohandatud apteegi ja taastusravikabineti tarbeks.


Menukaim protseduur on massaaz. See aitab lülisamba kulumisest kui liigsest stressist tekkinud lihaspingevalude leevendamisel. Pildil on taastusraviõde Rita tegemas protseduuri.


Seltskondlik ravivõimlemine. Igal esmaspäeval ja neljapäeval koguneb siia 10-12 daami osa saama rütmikatest venitusharjutustest mille juurde käib elav mõttevahetus aktuaalsetel teemadel. Osalejad lahkuvad siit reipamatena ja noorematena, et taas 3-4 päeva pärast koguneda. Nii on see seltskond koos käinud pea 7 aastat.

Sellel pildil on näha ruum teisest küljest, tahaplaanile jääb massaazi ja elekterravi boks.Tõstamaa Tervisekeskus | Nooruse 1 | telefon 44 71 940 | reg. nr. 10274684