APTEEK

PROVIISOR EVI LAANEMETSA APTEEK ON TEGEVUSE LÕPETANUD.

MEIE KOOSTÖÖD ISELOOMUSTAVAD MÕTTED ON JÄTKUVALT OLULISED !

Ajalooliselt on Tõstamaa apteek ära märgitud Eestimaa Apteekide kaardil ( J.Soans) aastast 1870. Apteeker, kirikuõpetaja ja arst moodustasid omaaegse maaelu tuumiku. Tänapäeval võib väita, et eriti maameditsini aluseks on toimiv koostöö perearsti ja apteekri vahel. Kui kaob ära üks siis kaob ka teine....

Apteek on iseseisev juriidiline asutus, selle eestvedajaks on proviisor Evi Laanemets ja seda juba aastast 1971. Evi sõnul köidab teda töö juures kõige enam vahetu suhtlemine ja samas ka aidata. Paljudel juhtudel eelistab patsient pöörduda apteeki küsima "rohtu ja lohtu". See on talle kõige lihtsam ja kiirem, ei pea registreerima ega põdema arstikartust. Kogemustele tuginedes leiab apteeker ka õige lahenduse: kas mõni käsimüügiravim või soovitus arsti külastuseks. Rahul on kõik.

Tänapäeval pole võimalik tagada kõigi eestis registreeritud ravimite olemasolu apteegiletil. Seda pole ka vaja. Kui selgub, et ravim mida arst peab õigeks apteegis hetkel pole, siis on võimalik seda tellida, tavaliselt juba järgmiseks päevaks.

Koostöö üheks märgusõnaks oli paberretseptidele märgitud diagnoosi jt koodide klapitamine. Arsti poolt vaadatuna on õige ravimini jõudmine keerukas protsess, kus tuleb arvestada 5-6 tegurit, teha valik erinevate samatoimeliste ravimite osas, küsida ka patsiendi arvamust, eelistusi. Selle kõige kõrval on pisiasi mõni kood, ebatäpsuse korral aga järgneb perearstilehaigekassast 5 leheküljeline protokoll ja arve tasumiseks. Tänu apteekri hoolivusele parandasime iganädalaselt hea hulga retsepte nii, et patsient sai parima lahenduse, ametnik jäi rahule ja sanktsioone ei järgnenud.

 

 

 Tõstamaa Tervisekeskus | Nooruse 1 | telefon 44 71 940 | reg. nr. 10274684