ETTEKANDED
X ray diagnostics in family practice( .pdf, 2,7 MB) Ettekanne USA-s, Maailma Perearstide Kongressil, 13-17.10.2004
X ray diagnostics in family practice( .pdf, 0,54 MB, 6 slaidi lehel) Ettekanne USA-s, Maailma Perearstide Kongressil, 13-17.10.2004
SUITSETAMISEST ON VÕIMALIK LOOBUDA. Ettekanne Tõstamaa Tervisekooli üritusel, 14.12.2004. Osalejateks 15 huvilist Koongast, Audrust, varblast ja Tõstamaalt. Ettekanne koosneb 78 slaidist ja annab ülevaate nikotiinist, suitsetamisest kui sõltuvusseisundist ja võimalustest sellest loobumiseks.
24 HOUR BLOOD PRESSURE MONITORING IN FAMILY PHYSICIAN PRACTICE. Ettekanne USA-s, Maailma Perearstide Kongressil, 13-17.10.2004
VERERÕHU ÖÖPÄEVANE MONITOORING PEREARSTI PRAKTIKAS. Ettekanne Eesti Sisearstide Kongressil, Tartu, 22.05 2003
PEREMEDITSIINI VÕIMALUSED. Ettekanne EV Sotsiaalministeeriumis, 06.01.2005
KOGEMUS WELLBUTRINIGA PEREARSTI VAATEVINKLIST. Ettekanne Tallinnas, Mustpeade majas 03.02.2005
MEHE SUGUELUNDITE EHITUS JA TALITLUS. Ettekanne kooliarsti töö raames Tõstamaa 13-14 a noorhärradele, 05.04.2005. Rohke pildimaterjaliga õppevahend, peaks pakkuma ka huvi kolleegidele kelle tööülesanneteks on noorukite harimine ka "selle" kandi pealt
DEPRESSIOON. 1,5 tunnise ettekanne sellest 21. sajandi järjest kasvavast haigusest. Miks on see probleem nii tõsine, kuidas seisundit diagnoosida, kuidas see esineb noortel, meestel-naistel ja vanemaealistel. Mida saavad teha tuttavad, lähedased ja pereliikmed haige aitamisel.
SÜDAME-VERESOONKONNA HAIGUSTE ENNETAMINE PEREARSTI PRAKSISES Ettekanne TÜ Lipiidikeskuse juubelikonverentsilt, 20.04.2005 TÜ peahoone aulas. Vt. ka pildimeenutus ürituselt.
CRP RAPID TEST AS REAL SUPPORT IN CLINICAL DECISION. (PowerPoint, 2,8 MB) Ettekanne 14.06.2005 Helsingis toimunud "QuickRead Sales Meeting" ürituselt. Oli au olla üks ekspertesinejatest ja teha kokkuvõtte senisest kogemusest CRP kiirtestiga igapäevatöös. Ettekandes on esitatud ka 6 praktilist näidet sellest, kuidas õige test õigel ajal annab arstlikule mõttele hoopis uue ja õige suuna.
DIAGNOSTICS DURING RECEPTION ( .pdf 1,5 MB). Skaraborgi projekti sõpruskohtumise raames valminud ettekanne. Selle eesmärgiks on anda ülevaade täpsustava instrumentaalse diagnostika võimalustest perearsti vastuvõtul. Samuti kirjeldatakse perearsti ja kogenud velskri paraleelse vastuvõtu tähtsust. See jätab perearstile aega süvakäsitluseks. Tegemist ei ole vaid teoretilise arutlusega, esitatud seisukohti illustreeritakse ettekandele möödunud töönädala haigusjuhtudega.
Laupäeval, 11.11 toimus konverents " Laps ohutsoonis". Teemaks alkohol ja sellega seonduv.
Mul oli au sellel üritusel osaleda, valmistasin ka ettekande. Tegin oma kandis väikse uurimuse, sellest ka on ettekandes juttu. Selle tulemus on masendav, valisin juhuslikuna ühe sünniaasta lapsed, koos oma meeskonnaga arutasime selle pere tervist ja alkoholi osa selles. Leidsime, et 21 perest 11-l on alkoholi kuritarvitamine ja 2-l sellisel määral millest on tingitud laste tõsised (vaimse)tervisehäired.
Kuna teema on VÄGA tõsine siis vahetaksime mõtteid mida saame ise teha
perearstidena olukorra muutmiseks. Mõned mõtted on ka ettekandes kirjas. Selle avamiseks klikka pealkirjale.
Ettekanne Pärnu Terviseparadiisis, 03.12.2006.
PNEUMOONIA PEREARSTIPRAKTIKAS (.pdf 0.9 MB)
Ettekanne toimus 08.03.2007 Tartus, Eesti Rahva Muuseumi näitusemajas. Auditooriumiks Tartu ja Lõuna-Eesti perearstid. Teisteks lektoriteks prof. Alan Altraja ja dr.Tõnis Karki. Ettekandes antakse ülevaade pneumoonia esinemisest perearstitöös, täpsemalt ajavahemikul 01.01-06.03.2007 12 juhtu. Neist 2 avalduvad kliiniliselt kui "tüüpilised" ägeda alguse, kõrge palvaiku ja kuulatlusleiuga. 10 juhul aga on tegemist atüüpilise haigusvormiga, kliinik tagasihoidlik, kuid esineb märkimisväärne leid rindkere röntgenogrammil. Raviks valitud atüüpilise infektsiooni korral klaritromütsiin, klassikalise haiguspildi korral amoksitsilliin-klavunaat. Kõigil juhtudel raviefekt hea. Nimetatud ajaperioodil avastatud rindkere röntgenogrammi alusel esmane kopsukasvaja 67 a mehel, kes suunatud edasi täpsustavateks uuringuteks-raviks. Lühiülevaade ka võimalustest pneumoonia ennetuseks perearstitöös, selleks on sihtrühmade gripiviiruse ja pneumokoki vastane vaktsineerimine. Ettekanne kestusega 30 minutit salvestati wma failina 7.01 MB. See avaneb, klikates siia.
BASIC DIAGNOSTICAL ACTIVITY, SMALL-SURGERY PROCEDURES AND TEAMWORK IN FIRST RECEPTION. HOW IT AFFECT FORWARDING AND FINDING SERIOUS CASES. Ettekanne WONCA EUROPE KONVERENTSIL, BASELIS 18.09.2009
PEPTILISE HAAVANDI RAVIJUHIS. SEEDETRAKTI VAEVUSEGA PATSIENT PEREARSTI VASTUVÕTUL. Ettekanne esitatud 05.10.2009 fakultatiivkursusel tõenduspõhisest haige käsitlusest.
|