VARBLA ARSTIKABINETIST

MIS ON UUT VARBLA TERVISHOIUS !!!

Alates 1. juunist on ühinenud Tõstamaa ja Varbla arstikabinetid üheks raviasutuseks. Ühinemise põhjuseid on terve rida, peamine on see, et ühel suuremal raviasutusel on võimalik patsiente paremini aidata kui kahel väikesel.

MIS MUUTUB

Pikenevad arstikabineti lahtioleku ajad, sest senikehtinud 4 tundi jääb napiks, ka on osadel patsientidel võimalik raviasutust külastada vaid õhtupoole. Arstina hakkab vastuvõttu läbi viima Tõstamaa Tervisekeskuse arst, Madis Veskimägi, vastuvõtu päev on üks kord nädalas, neljapäeval kell 9.30-13.30. Hea uudis Paadrema kandi rahvale on see, et kogenud meditsiiniõde Agnes Mets jätkab vastuvõttu Paadrema kabinetis. 

 

NÄDALAPÄEV

VELSKER ILME LOOTSMANN

( Varbla kabinet )

ÕDE AGNES METS

PEREARST MADIS VESKIMÄGI

ESMASPÄEV

9.00-15.00

-

-

TEISIPÄEV

9.00-15.00

9-13 (väikelapsed, Varbla kabinet)

-

KOLMAPÄEV

9.00-15.00

-

-

NELJAPÄEV

13.00-19.00

-

9.30-13.30

REEDE

9.00-15.00

9-13.00 ( Paadrema kabinet)

-

 

Iga Varbla patsient on oodatud teistel aegadel arsti vastuvõtule Tõstamaa Tervisekeskusesse. Edaspidi proovimegi tööd nõnda korraldada, et esmase tervisemurega pöördub patsient esmalt Tõstamaale täpsemateks uuringuteks-raviks. Varblat Tõstamaast lahutav 15-20 minutit autosõitu ei tohiks olla suureks takistuseks. Tõstamaale tulles on vajalik eelnev registreerumine, sõltuvalt murest leiame selleks aega 15 minutist kuni 1 tunnini. Iga tööpäev algab Tõstamaa Tervisekeskuses telefonikonsultatsiooniga, see toimub kell 8.30-9.00. See ongi sobivam aeg vabaks suhtlemiseks telefoni teel arstiga ja ka vastuvõtu aja kokkuleppimiseks.

Tõstamaa Tervisekeskuse tööajad on järgmised

 

NÄDALAPÄEV

VELSKER EVE KÄÄR

 

TAASTUSRAVIÕDE RITA ALGPEUS

PEREARST MADIS VESKIMÄGI

ESMASPÄEV

9.00-15.00

9.00-13.00

9.00-15.00

TEISIPÄEV

9.00-15.00

9.00-13.00

9.00-15.00

KOLMAPÄEV

9.00-15.00

9.00-13.00

9.00-15.00

NELJAPÄEV

14.00-19.00

9.00-13.00

14.00-19.00

REEDE

9.00-13.00

9.00-13.00

9.00-13.00

 

UURINGUVÕIMALUSED

  • ANALÜÜSID

Kliiniline täisvereanalüüs, settereaktsioon, veresuhkur, uriini analüüs, C reaktiivne valk, peitveretest väljaheites. Need on põhilised analüüsid mis annavad juba olulist teavet haiguse kohta. Kurgulima uuring neelupõletike korral õigema ravi määramiseks. Töökorralduses püüame neid teha vastuvõtu käigus, ilma et haige peaks eraldi pöörduma.

Biokeemilised analüüsid (kolesterool, maksa-neerude-südame-kilpnäärme jt proovid). Vere võtame kabinetis, eraldame sellest seerumi ja saadame selle postiga Tallinnas asuvasse laboratooriumisse. Vastus on teada juba järgmisel päeval.

  • RÖNTGEN

Röntgenipildid rindkerest, liigestest, põskkoobastest ja ninaneelust. Röntgenogramm valmib ka vastuvõtu jooksul, ajakulu selleks on 3-4 minutit.

Elektrokardiograafiline uuring ehk südamefilm südame töö uuringuks.

  • SONOGRAAFIA

Ultraheli uuring neerudest, maksast, sapipõiest, põrnast, kusepõiest, eesnäärmest. Raseduse varajane diagnoosimine.

  • TÜMPANOMEETRIA

Tümpanomeetria. Uuring kõrvapõletike, kõrvavalude ja kuulmishäirete korral.

  • JA VEEL...

Kopsumahu uuring, silmasiserõhu uuring, nägemisteravuse ja värvitaju kontroll.

  • TELEMEDITSIIN

Kuna kasutada on tehnika mis ühildub arvutiga, siis on võimalik teatud juhtudel rakendada ka telemeditsiini ehk haige konsulteerimist parimate spetsialistidega Pärnus, Tallinnas ja Tartus ilma, et patsient peaks kuhugi rändama.

 

VÄIKEKIRURGIA KABINET

Lisaks uuringuvõimalustele töötab väikekirurgia kabinet. Sagedasemateks protseduurideks on erinevate haavade ravi, paisete avamine, küüne protseduurid, kohalik süsteravi (blokaadid) kaela-nimmepiirkonna valudel; õlaliigese vaevustel, sipelgajooksu-suremistunde korral sõrmedes (randmekanali haigus), valu korral tallas (kukekannus) jm.

 

TAASTUSRAVI KABINET

Mitmete lülisamba-liigesvaevuste ja traumajärgsete seisundite korral on oluline taastusravi protseduurid. Töötab vastav kabinet, kus on võimalik massaaz, liikumisravi, ravikehakultuur; mudaravi, elekterravi  solluks, ultraheli ravi, diadünaamika, kurgu kvarts, laser-magnetravi)

 

MIS SAAB KODUVISIITIDEST ?

Koduvisiite võetakse vastu tööaegadel. Tõstamaa arstil on võimalik koduvisiite üldjuhul teha kuni Saulepini. Teiste piirkondade korral lahendavad probleemi velsker ja õde. Kehtiva seadusandluse korral on koduvisiit tasuline, hind 50 krooni. Meenutama peaks ka reeglit, et arst on kõige targem oma kabinetis, kui on kasutada uuringuvõimalused, kirjandus ja arvutivõrk. Tõstamaa ja Varbla kandi suuremaks puuduseks on tööajavälise meditsiinilise valve puudumine, käivad sellesuunalised pingutused loomaks töötavat valvesüsteemi esialgu nädalavahetustel hiljem ka ööpäevaringselt. Seni aga on vajalik pöördumine tööajavälise tervisemure tekkides telefonil 112- Häirekeskus.

 

KINDLUSTAMATA PATSIENDID

Kui juhtumisi puudub kehtiv ravikindlustus, siis esmaabi katab sotsiaalministeerium. Oma tugi peaks olema ka kohalikel omavalitsustel. Nii et kui tervisega tundub olema midagi korrast ära, siis võtke julgesti meedikutega ühendust. Proovime leida koos parimad lahendused.

 

LÕPETUSEKS

Heatasemeline meditsiin on kollektiivne looming, kus osalevad ennekõike patsient, õed-velskrid-perearstid ja eriarstid.. Vaid koos patsientide-meedikute-sotsiaaltöötajatega saame korraldada tõesti hästitoimiva meditsiinilise abi süsteemi. Oleme pika tee alguses, kus ei saagi teada kõike päris täpselt. Väga on oodatud inimeste mured, kui midagi on jäänud ebaselgeks, arutame seda koos ja leiame lahendused.

 

KONTAKTANDMED

Tõstamaa Tervisekeskus, telefon 044-71940. Parim aeg helistamiseks on 8.30-9.00

Dr.Madis Veskimägi mobiiltelefon 05230445. Vastab tööaegadel, sobivam aeg helistamiseks samuti kell 8.30-9.00.

E post : terkes@hot.ee

Häirekeskuse telefon: 112 (tööajavälised tervisemured, õnnetused, erakorralised seisundid)

 

Head tervist soovides Madis Veskimägi

Tõstamaa Arst

Tõstamaa Tervisekeskus | Nooruse 1 | telefon 44 71 940 | reg. nr. 10274684